TARO’DAN İLK ÜSTÜNE İLK

TEB BNP Paribas İstanbul Open’da Taro Daniel fırtınası esmeye devam ediyor. Dünya sıralamasının 114. basamağındaki Japon raket, ilk yarı finalinin ardından ilk finalini de Garanti Koza Park’ta oynayacak.

Bu sene dördüncüsü düzenlenen TEB BNP Paribas İstanbul Open’da teklerde ilk finalist belli oldu. Büyük çekişmeye sahne olan maçta Fransız rakibi Jeremy Chardy’yi 6-3, 4-6, 6-4’le deviren Japon Taro Daniel, kariyerinin ilk ATP finalini yakaladı.

Bir önceki turda Rogerio Dutra Silva karşısında müthiş bir geri dönüşe imza atan dünya 114 numarası Daniel, beşinci oyunda Chardy’nin servisini kırıp 3-2 öne geçti. Break avantajını korumasını bilen Daniel, son oyunda bir kez daha servis kırarak 6-3’e ulaştı.

2015 Rogers Cup’tan bu yana ilk yarı finalini oynayan Chardy, maçtaki ilk break’ini üçüncü oyunda bulsa da hemen akabindeki oyunda geri kaptırdı. Dokuzuncu oyuna dek denge sürerken, kritik noktada Daniel’in servisini kırıp durumu 5-4’e getiren tecrübeli Fransız, kendi servisinde hata yapmadı ve 6-4’le final setinin kapısını çaldı.

Karar setinin başlangıç kısmında izlenen güçlü servisler, beşinci oyunla birlikte düştü. Üst üste dört oyun karşılıklı break’lerle geçilirken, dokuzuncu oyunda üç servis kırma puanı çeviren Daniel, 5-4 öne geçip baskıyı Chardy’nin üzerine yıktı.

Servislerini turnuvada kalmak için kullanan ATP 87 numara Chardy karşısında 0-40’ı bulan Daniel, ikinci maç puanını değerlendirip 6-4’le işi bitirdi. 2 saat 34 dakika sonunda galibiyete uzanan 25 yaşındaki Daniel, İstanbul Open’da finale çıkan en düşük sıralamalı tenisçi oldu.

TEKLER ANA TABLO
ÇİFTLER ANA TABLO
MAÇ PROGRAMI